Wonen, werken & leegstandbeheer door heel Nederland
MIJN AD HOC

Een kijkje achter de schermen

Ad Hoc, de leegstandbeheerder met landelijke dekking en regionale expertise, laat niets aan het toeval over. Jennifer Breumelhof, Charlotte Frijters en Bregje van Varik, drie enthousiaste accountmanagers bij Ad Hoc, vertellen over hun werk, de dynamiek van leegstandbeheer en wat hun rol zo bijzonder maakt.

🏚️ Wat maakt Ad Hoc uniek in leegstandbeheer
“Ad Hoc beheert leegstaand vastgoed van o.a. vastgoedeigenaren, gemeentes en woningcorporaties. Dit doen we door tijdelijke bewoners of ondernemers te plaatsen,” legt Jennifer uit, die actief is in de regio Den Haag. “Hierdoor beschermen we panden niet alleen tegen kraak en vandalisme, maar creëren we ook kansen voor woningzoekenden, startende ondernemers en kunstenaars.”
Charlotte, werkzaam in de regio Rotterdam, vult aan: “Met onze 10 regiokantoren verspreid over Nederland hebben we altijd een kantoor dichtbij. Dit zorgt ervoor dat we zowel de lokale markt goed kennen als maatwerk kunnen bieden. Het draait bij ons om ontzorgen. Ieder project pakken we aan met een oplossing die volledig aansluit bij de wensen van de klant.”

👍 Een win-win situatie
De aanpak van Ad Hoc biedt volgens de dames voordelen voor alle betrokkenen. “Leegstand brengt risico’s met zich mee, zoals inbraak en verloedering,” vertelt Bregje, die actief is in de regio Den Bosch. “Door panden tijdelijk te gebruiken, voorkomen we niet alleen problemen, maar geven we ook nieuwe invulling aan ruimtes die anders ongebruikt zouden blijven. Het is echt een win-win situatie.”

👩‍💻 Wat maakt het werk als accountmanager zo leuk?
“De afwisseling en het contact met verschillende mensen,” antwoordt Bregje enthousiast. “Geen project is hetzelfde en elke dag brengt nieuwe uitdagingen en kansen met zich mee.” Charlotte beaamt dit: “Het is mooi om te zien hoe we niet alleen eigenaren helpen, maar ook bijdragen aan creatieve en maatschappelijke oplossingen.”

🤝Teamgevoel en ontwikkeling
Hoe ervaren de dames het werken bij Ad Hoc? “Het is een ontzettend fijne werkgever,” zeggen ze unaniem. “We werken ieder in een eigen regio, maar er is veel onderling contact. Even sparren met collega’s of samen ideeën uitwisselen maakt het werk nóg leuker. Daarnaast organiseert Ad Hoc regelmatig trainingen en tweemaal per jaar een bedrijfsfeest. Dat zorgt voor een hecht teamgevoel.”

🗓️ Een blik op de toekomst
Met hun enthousiasme en betrokkenheid zetten Jennifer, Charlotte en Bregje zich dagelijks in voor het beheer van leegstaand vastgoed. “Het is niet zomaar werk; het is iets waar we trots op zijn. We maken écht het verschil, zowel voor vastgoedeigenaren als voor de mensen die tijdelijk een plek nodig hebben,” besluit Jennifer.

Heb je vragen over leegstandbeheer of ben je benieuwd wat Ad Hoc voor jouw vastgoed kan betekenen? Neem gerust contact op met een van onze regiokantoren – we denken graag met je mee!

chevron-down